گزارش ماهانه اوپک نشان داد ارزش سبد نفتی اوپک در مارس تحت تاثیر وخامت عوامل عرضه و تقاضا در بازار برای سومین ماه متوالی کاهش پیدا کرد.
وزیر صمت گفت: با تحلیل انجام‌شده روی نوع کالا‌های صادراتی کشور در سال 98، در سال 99 و با اولویت جهش تولید، توسعه صادرات محصولات دانش‌بنیان و کالا‌های دارای ارزش افزوده بالاتر مورد توجه ویژه قرار خواهد گرفت.
به گفته نماینده شرکت ملی نفت ایران در بورس انرژی، نخستین عرضه نفت خام و میعانات گازی سال 99 در بورس انرژی هفته آینده انجام خواهد شد.
وزیر صنعت، با اشاره به نیاز 70 هزار میلیاردی سرمایه واحدهای تولیدی در سال 1399، گفت: پیش بینی می‌شود در پایان سال جاری رشد بخش صنعت مثبت باشد.
بازارهای آسیایی آخرین روز معاملاتی هفته را در مدار مثبت به سر بردند در حالی که دونالد ترامپ با اعلام بازگشایی فعالیت های اقتصادی آمریکا، چرخه تجاری این کشور را به حرکت درآورد.
روز چهارشنبه بیش از 600,023 تن انواع فرآورده هیدروکربوری به ارزش 13.197 میلیارد و 65 میلیون ریال در بازار فیزیکی بورس انرژی ایران داد و ستد شد.
اقدام ملی مسکن از طرح‌های مهمی است که با هدف خانه دار شدن افراد کم درآمد و متوسط جامعه اجرا خواهد شد که در اجرای این طرح، 745 واحد مسکونی در استان قزوین ساخته می شود؛ همچنین به متقاضیان مسکن ملی 100 میلیون تومان وام تعلق می‌گیرد و از طریق بورس کالا برای تأمین مصالح ساختمانی با قیمت مناسب اقدام خواهد شد تا هزینه ساخت کمتر شود.
مسعود خوانساری در خصوص ضرورت آزادسازی سهام عدالت نوشت: میانه فروردین ماه طی نامه‌ای به رئیس‌جمهور چندین پیشنهاد برای مهار اثرات نامطلوب اقتصادی ناشی از کرونا ارائه دادیم. در این روزها که بازار سرمایه شرایط خاصی را پشت سر می‌گذارد، توجه به یکی از پیشنهادات این نامه بیش از گذشته اهمیت پیدا کرده‌است.
مدیرعامل بورس تهران به عرضه‌های آتی شستا اشاره کرد و افزود: شستا متعهد به عرضه 12 درصد سهام است که در آینده با توجه به شرایط بازار و با هماهنگی با بورس تهران و شرایط سازمان تامین اجتماعی بقیه سهام عرضه می‌شود.
سفارت ایران در رم اعلام کرد: پرواز فوق العاده روز جمعه رم-تهران به دلیل عدم تمکین برخی از مسافران به پروتکل‌های بهداشتی لغو شد.