سازمان هواشناسی با پیش بینی رگبار 4 روزه باران در 14 استان کشور از مواج بودن شرق دریای عمان و مرکز خلیج‌فارس طی سه روز آینده خبر داد.
وزارت راه: متقاضیان باید از امروز کدملی سرپرست خانوار را به شماره 300073640 پیامک کنند لازم است متقاضیان در زمان‌بندی اعلامی باید در سامانه ثبت نام کنند مهلت ثبت‌نام وام ودیعه مسکن ساعت 24 پنجشنبه (9 مرداد) به پایان می‌رسد خانواده‌های پنج نفره، خانه اولی‌ها و مستأجران تحت پوشش نهادهای حمایتی در اولویت هستند
بر اساس بخشنامه گمرک ایران، صادرات شیر خشک صنعتی، صرفا به میزان سهمیه تعیین شده تا پایان مرداد ماه سال جاری مجاز است.
قائم مقام مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در امور فروش از آغاز پیش فروش چهار محصول این گروه خودروسازی با سود مشارکت در روز یکشنبه 5 مرداد خبر داد.
کارشناسان حوزه فناوری بزرگترین چالش اینترنت اشیا و 5G در ایران را نبود تقاضا و بازار دانستند و از سیاست‌گذاران و تصمیم‌گیران این حوزه خواستند برای استفاده از فواید این فناوری و توسعه کاربردهای آن برنامه‌ریزی کنند.
اتاق بازرگانی تهران در در جدیدترین گزارش خود به بررسی شغل‌هایی پرداخته که از کرونا بیشترین آسیب را دیده‌اند یا بنا به ماهیت خود، چندان در زمان شیوع این ویروس با مشکل و محدودیت مواجه نشده‌اند.
یک کارشناس حوزه کار معتقد است کسب و کارهایی که در دوران کرونا برای فروش محصولات خود به فضای اینترنت روی آورده اند  به شرط کسب مجوزهای لازم از دولت و جلب اعتماد مردم موفقتر خواهند بود.
به گفته نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، علیرغم اینکه در طول یک هفته اخیر روند قیمت‌ها در بازار جهانی صعودی بود اما به دنبال کنترل بازار ارز و کاهش نرخ آن در بازار داخلی قیمت سکه و طلا نیز کاهش چشمگیری داشت.
صادرکنندگان در مورد ارز می‌گویند آنچه که در توانشان بوده را به کشور بازگردانده‌اند و بانک مرکزی می‌گوید با وجود اخطارهای مکرر هنوز عده‌ای تعهد خود را ایفا نکرده اند و بازار بی توجه به منشا این اختلافات، تنها به اخبار امیدبخش واکنش مثبت نشان می‌دهد.