قیمت جهانی طلا در معاملات امروز، دوشنبه، تحت تاثیر افت ارزش دلار در برابر یورو و پوند انگلیس رشد کرد.
وزیر نفت عراق اعلام کرد قرارداد پیش‌پرداخت نفت خام با شرکت نفت دولتی ژینهوا اویل چین را که قرار بود برای خرید 5 ساله نفت بصره عراق بسته شود، متوقف کرده است.
علیرغم افزایش قیمت نفت به بالاترین رقم طی یک سال گذشته، عربستان تمایل به ثابت نگه داشتن تولید دارد و رویکردی محتاطانه در پیش گرفته ولی مسکو نیازی به ادامه کاهش تولید نمی‌بیند.
ارزش معاملات بورس کالا در 11 ماه گذشته در حالی از 300 هزار میلیارد تومان گذشت که بررسی این آمار نشان می‌دهد بیشتر رکوردهای تاریخی این بورس از ابتدای فعالیت خود از سال 86 تاکنون شکسته شده است.
بانک مرکزی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که حدود یک ماه پیش یکی از مدیران سابق ادارات بخش ارزی توسط مرجع قضایی و با موضوع اتهامیِ مرتبط با اوایل سال 97، احضار و بازداشت شده است.
در شرایطی که کرونای جدید موسوم به کرونای انگلیسی به گفته مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از عراق وارد ایران شده است، همچنان پروازهای ایران به این همسایه غربی انجام شده و به نظر می‌رسد دستوری برای لغو آن صادر نشده است که باید دید این اتفاق در آینده رخ خواهد داد؟
ارزش اتریوم و بسیاری از ارزهای دیجیتالی دیگر کاهش پیدا کرد.
قیمت هر اونس طلا امروز با 0.03 درصد رشد به 1784 دلار و 82 سنت رسید.
در شرایطی که تولید نفت آمریکا به کندی در حال بازگشت به وضعیت عادی است و در حالی که با کاهش موارد ابتلا به کرونا میزان تقاضای جهانی نیز رو به افزایش است، قیمت نفت روز دوشنبه شاهد افزایش بود.