معاون سازمان راهداری اعلام کرد

رشد 5 درصدی تردد اتوبوس‌ها در نوروز

  • 1403/01/20 15:32:18
  • 0 نظر
  • 576
  • منبع : ایسنا
  • کد خبر : 697708

به گزارش فبنا، حمیدرضا شهرکی ثانوی در نشست خبری ارائه اقدامات و عملکرد وزارت راه و شهرسازی در حوزه سفرهای نوروزی 1403، گفت: در سفرهای جاده‌ای از طریق حمل‌ونقل عمومی شش میلیون و 932 هزار و 967 نفر مسافر داشتیم که نسبت به سال گذشته سه درصد کاهش داشت اما سفرهای ناوگان عمومی با 744 هزار و 751 سفر، رشد سه درصدی داشت. همچنین برای تردد اتوبوس‌هایمان رشد پنج درصدی پیش‌بینی کرده بودیم که توسط بخش خصوصی انجام می‌شود و در این ایام 95 هزار راننده در قالب 2500 شرکت برای ارائه خدمت‌رسانی حاضر بودند.

وی خاطرنشان کرد: بیشترین میزان رشد جابه‌جایی‌های جاده‌ای به‌ترتیب نسبت به سال گذشته به استان‌های فارس با 16 درصد، سیستان و بلوچستان با 13 درصد، لرستان 8 درصد، هرمزگان 7 درصد، قزوین و البرز 6 درصد و اردبیل و یزد 5 درصد، تعلق می‌گیرد. میزان مراجعه مردم و تماس‌های تلفنی با سامانه 141 با برقراری حدود 5. 5 میلیون تماس بیش از 31 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است که نشان از تبدیل شدن این مرکز به محلی برای برنامه‌ریزی سفرها دارد.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با اشاره به موضوع خدمات بین‌راهی، تصریح‌کرد: بالغ بر هزار واحد مجتمع خدمات رفاهی بین‌راهی در این ایام، آمادگی خدمات‌رسانی به مسافران را داشتند که در دو مرحله و با بهره‌گیری از کارگروهی تخصصی، عملکرد این مراکز مورد بررسی قرار گرفت.

شهرکی ادامه‌داد: در حوزه راهداری نیز با بهره‌گیری از ظرفیت 10 هزار نفر راهدار در قالب 8000 دستگاه ماشین‌آلات راهداری و بیش از هزار پایگاه راهداری، خدمات راهداری ارائه شد و 4580 مأموریت در این راستا به انجام رسید و با توجه به بارش‌های موجود بیش از 139 هزار متر مکعب ریزش‌برداری در این ایام صورت گرفت.

وی در ادامه توضیح داد: تمامی ظرفیت موجود از جمله تابلوی‌های تبلیغاتی در اختیار موضوع ارتقای ایمنی قرار گرفت تا دستگاه‌های مختلف با توجه به شرایط ماه رمضان بتوانند از این ظرفیت برای اشاعه فرهنگ ایمنی استفاده‌کنند.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اظهار کرد: پویش «چشم به راهیم» نیز امسال برگزار شد و مورد استقبال قابل توجهی از سوی مسئولان و مردم قرار گرفت و از ظرفیت‌های این پویش استفاده شد تا در مراکزی مشخص، محتوای قابل توجهی که تولید شده بود در اختیار مسافران قرار گیرد و مردم بتوانند از مسیر نیز به‌عنوان بخشی از سفر استفاده‌کنند.

نظرات
  • 0 نظر