قیمت جهانی طلا امروز 1400/06/31

  • 1400/06/31 14:56:49
  • 0 نظر
  • 505
  • منبع : تسنیم
  • کد خبر : 410084
- اخبار اقتصادی -

به گزارش فبنا، به نقل از رویترز، در آستانه انتشار گزارش فدرال رزرو در پایان نشست سیاست گذاری ماهانه این بانک که احتمال می رود حاوی سیگنال هایی مبنی بر کاهش اقدامات انبساطی در بزرگترین اقتصاد جهان باشد، قیمت نفت روز چهارشنبه شاهد افزایش جزئی بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.07 درصد افزایش به 1775 دلار و 80 سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه دسامبر هم با 0.10 درصد کاهش به 1776 دلار و 50 سنت رسید.

به گفته ایلیا اسپیواک تحلیلگر موسسه دیلی اف ایکس، در صورتی که سیگنال رسمی ای مبنی بر آغاز انقباضی شدن سیاست پولی در کار نباشد، قیمت طلا ممکن است در کوتاه مدت اندکی ترمیم شود، اما روند کاهشی در ماه جاری میلادی تداوم خواهد داشت.

نشست دو روزه فدرال رزرو امروز به اتمام می رسد و سرمایه گذاران از نزدیک اظهارات مقام های بانک مرکزی آمریکا را دنبال می کنند تا سرنخ هایی جدید از زمان انقباضی شدن سیاست پولی به دست بیاورند. احتمالا بانک مرکزی آمریکا امروز چشم اندازی در مورد افزایش نرخ بهره ترسیم خواهد کرد. در حال حاضر نرخ بهره در آمریکا در نزدیکی صفر قرار دارد. در بیانیه امروز همچنین برای اولین بار قرار است پیش بینی فدرال رزرو در مورد نرخ بهره برای سال 2024 منتشر شود.

هرگونه افزایش نرخ بهره می تواند هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا را افزایش دهد.

پس از آنکه شرکت چینی اورگراند که این روزها با بحران بدهی دست و پنجه نرم می کند اعلام کرد که سود بخشی از اوراق قرضه خود را که موعد سررسید آنها روز پنجشنبه است پرداخت می کند، شاخص ها در بازارهای بورس اندکی بهبود یافت، اما سرمایه گذاران همچنان نگران تبعات بحران پیش آمده برای این غول بخش ساخت و ساز چین هستند.

انتهای پیام/

نظرات
  • 0 نظر