سازمان توسعه تجارت می‌گوید بر خلاف برخی گمانه زنی‌ها درباره کاهش میزان صادرات ایران، عوامل بیرونی کار تجارت را در سال گذشته دشوار کرده بودند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرده که به منظور ترویج تبلیغات انتخابات در فضای مجازی، بسته‌های اینترنت یک ماهه رایگان به همه مردم ایران عرضه می‌شود.
رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران ضعف مدیریت را عامل اصلی کمبود و قطعی مکرر برق در روزهای اخیر برشمرد.
معاون فنی گمرک ایران اعلام کرد که محموله حاوی 610 راس دام زنده بعد از اما و اگرهای بسیار، سرانجام با وساطت وزیر جهاد کشاورزی و انجام هماهنگی توسط گمرک ترخیص شد.
معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: بر اساس ماده 100 قانون مالیات‌های مستقیم،  موعد ارائه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی (صاحبان مشاغل) خرداد ماه خواهد بود.
رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: می‌توان کشور را با هزینۀ کمتری اداره کرد و به نتایج بهتری رسید.
در پی بروز قطعی مکرر برق در تهران و بسیاری از شهرهای ایران و تأثیر این موضوع بر عملکرد سایت‌های ارتباطی، ایرانسل اعلام کرد نه تنها امکان شارژ مجدد باتری‌های پشتیبان سایت‌های ارتباطی فراهم نیست، بلکه تجهیزات ارتباطی سایت‌ها، در معرض آسیب شدید و جدی قرار دارند.
در جلسه روز یکشنبه(2 خرداد) هیأت دولت به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور، وزارت نیرو گزارشی از وضعیت تأمین برق کشور در تابستان سال‌جاری و برنامه‌ها و اقدامات لازم برای گذر از اوج مصرف برق در سال 1400 به هیأت وزیران ارایه کرد.
مراسم اختتامیه پیست اسکی توچال صبح امروز دوم خرداد ۱۴۰۰ با حضور روح الله امداد مدیر عامل شرکت تله کابین توچال و تقدیر ایشان از آقایان دکتر عباس نظریان رئیس فدراسیون اسکی و مرتضی ساوه شمشکی رئیس هیات اسکی استان تهران و جمعی از پیشکوستان و ورزشکاران این رشته برگزار شد.
اصفهان-وزیر صمت گفت: بخش قابل توجهی از معادن راکد در کشور فعال و پویا می‌شود و در این راستا رفع موانع و تسهیل صدور مجوزها در دستور کار قرار گرفته است.