رئیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی گفت: در کل جهان 82 کشور با مشکل تأمین غذا مواجه هستند که 34 کشور از آنها جزو کشورهای اسلامی هستند.
مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، از توزیع حدود 750 هزار تن انواع کودهای کشاورزی طی دو ماهه ابتدای سال جاری بین استان‌های کشور خبر داد.
رئیس انجمن صنایع شوینده مدعی شد که سازمان حمایت از افزایش 25 تا 40 درصدی مواد شوینده و محصولات آرایشی و بهداشتی موافقت کرده است.
بر اساس این برآورد، شهرستان‌های تهران با ٩ میلیون و ٣٩ هزار نفر، مشهد با سه میلیون و ٦١٩ هزار نفر و اصفهان با دو میلیون و ١٧٨ هزار نفر پرجمعیت‌ترین شهرستان‌های ایران در سال 1400 به شمار می‌روند.
اگرچه انجمن صنایع شوینده خبر از موافقت سازمان حمایت با افزایش قیمت محصولات این گروه کالایی خبر داده بود اماپیگیری‌ها نشان می‌دهد که افزایش قیمت تنها با مصوبه ستاد تنظیم بازار امکانپذیر است.
درحالی طبق قانون، تسهیلات فرزندآوری باید با تنفس 6 ماهه و دوره بازپرداخت 48 ماهه در اختیار متقاضیان قرار گیرد که برخی بانک‌ها خلاف آن عمل کرده و مطابق با شرایط خودشان نسبت به پرداخت این تسهیلات اقدام می کنند.
تبریز- رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: طرح هدفمند نمودن نظام پرداخت یارانه‌ها در بخش زراعت تحول عظیمی ایجاد می‌کند.
نگرانی‌ها درباره وقوع قحطی درجهان به دنبال کمبود و گرانی گندم که ناشی از تداوم جنگ اوکراین و روسیه است، گسترش یافته ضمن اینکه این مساله به نوعی یادآور اهمیت گندم در طول تاریخ است.
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 51 سنت معادل 0.46 درصد افزایش به 112 دلار و 55 سنت رسید.
قیمت هر اونس طلا در معاملات امروز با 0.12 درصد کاهش به 1839 دلار و 56 سنت رسید.