مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت بانک مسکن اعلام کرد:

عملکرد دو ماهه بانک مسکن در استان های سیل زده

  • 1398/03/27 14:53:53
  • 0 نظر
  • 136
  • منبع : پایگاه خبری بانک مسکن
  • کد خبر : 30216

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، مسعود ایزدی مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت بانک مسکن با بیان اینکه بانک عامل بخش مسکن در جریان وقوع سیل اخیر و وارد شدن خسارات متعدد به هموطنان کشور جهت یاری به هموطنان آسیب دیده اقدامات گسترده ای را آغاز کرده است، عنوان کرد: تحت تاثیر وقوع سیل گسترده اوایل سال جاری در برخی استان های کشور و همچنین سایر حوادث غیرمترقبه، این بانک از طریق پرداخت تسهیلات به آسیب دیدگان این حوادث کمک ویژه ای را خواهد کرد.
وی افزود: مطابق با گزارش عملکرد دوماه نخست سال 98، بانک مسکن در راستای کمک به آسیب دیدگان 22 استان کشور معادل 2 هزار و 14 فقره به ارزش 30 میلیارد و 421 میلیون و 456 هزار و 475 تومان تسهیلات حوادث غیرمترقبه اعطا کرده است.
وی با اشاره به اقدامات حمایتی ویژه از آسیب دیدگان سیل اخیر اظهار کرد: استان های مازندران، گلستان، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد و کرمانشاه پنج استانی هستند که بیشترین میزان تسهیلات حوادث غیرمترقبه طی دو ماه ابتدایی سال جاری را پرداخت کرده اند.
ایزدی به آمار تسهیلات پرداختی به پنج استان نامبرده اشاره کرد و گفت: در دو ماه فروردین و اردیبهشت امسال، به استان مازندران معادل 365 فقره، به استان ایلام معادل 323 فقره، به استان کهگیلویه و بویر احمد معادل 280 فقره، به استان گلستان معادل 246 فقره و به استان کرمانشاه معادل 200 فقره تسهیلات حوادث غیرمترقبه به متقاضیان پرداخت شده است.
مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت بانک مسکن با تاکید بر آنکه تمامی پرونده های معرفی شده به شعب استان جهت اخذ تسهیلات حوادث غیرمترقبه موفق به اخذ تسهیلات شده اند، تصریح کرد: در این میان شهرهایی که در جریان سیل اخیر به طور گسترده آسیب دیده اند به طور ویژه مورد حمایت بانک مسکن قرار گرفته اند. به عنوان مثال به شهر آق قلا در استان گلستان که با آسیب گسترده رو به رو شده بود طی دو ماه ابتدایی سال جاری معادل 213 فقره تسهیلات حوادث غیرمترقبه پرداخت شده است.
به گفته وی شعب بانک مسکن در هشت استان سیل زده کشور آمادگی دارند تا به متقاضیانی که از طریق بنیاد مسکن انقلاب اسلامی معرفی می شوند در کوتاه ترین زمان ممکن تسهیلات پیش بینی شده را پرداخت کند.
وی به انواع تسهیلات پیش بینی شده برای حمایت از هموطنان سیل زده اشاره کرد و گفت: در سبد تسهیلاتی ویژه هموطنان سیل زده چهار نوع تسهیلات شامل تسهیلات مسکن روستایی تا سقف 40 میلیون تومان، تسهیلات مسکن شهری تا سقف 50 میلیون تومان، تسهیلات تعمیرات مسکن با رقمی معادل 15 میلیون تومان و تسهیلات معیشتی که با سقف شناور پیش بینی شده است.
ایزدی با بیان اینکه نرخ سود تسهیلات پرداخت شده به آسیب دیدگان حادثه سیل اخیر تک رقمی خواهد بود، عنوان کرد: نرخ سود تسهیلات مسکن روستایی معادل 4 درصد و نرخ سود تسهیلات مسکن شهری معادل 5 درصد است.

نظرات
  • 0 نظر