بانک‌های اروپایی شعبه های خود را برای مهار شیوع کرونا می بندند

  • 1398/12/27 11:49:19
  • 0 نظر
  • 122
  • منبع : تسنیم
  • کد خبر : 163586
- اخبار اقتصادی -

 به گزارش فبنا، به نقل از رویترز، دو بانک از بزرگترین بانکهای آلمان موقتاً صدها شعبه خود را بسته اند. بانک های ایتالیایی هم ساعت های کار خود را به خاطر کمبود نیروی کار و شیوع ویروس کرونا محدود کرده اند.

 کامرز بانک آلمان اعلام کرد صدها شعبه از هزار شعبه خود را در آلمان می بندد. تعداد دقیق این شعبه ها هنوز اعلام نشده است. بانک اچ وی بی هم اعلام کرد قصد دارد 101 شعبه از 337 شعبه خود را ببندد.

 این بانک‌ها امیدوارند افزایش استفاده از بانکداری دیجیتال اختلال های به وجود آمده از کاهش خدمات حضوری شعبه هایشان را محدود کند. در انگلیس، اسپانیا و فرانسه که هنوز بیشتر بانکها باز هستند، از مردم درخواست شده کارهای خود را به صورت اینترنتی انجام دهند مراجعه حضوری نداشته باشند.

مشتریان کامرز بانک و اچ وی بی هنوز می توانند از خودپردازها، خدمات آنلاین و شعبه هایی که هنوز بسته نشده اند استفاده کنند. بسیاری از بانک های آلمان تا الان تعطیل شده اند یا قصد دارند شعب خود را ببندند.

حدود 900 شعبه بزرگ از کل 3500 شعبه بزرگترین بانک ایتالیا، اینتسا سان پائولو، فقط صبح ها خدمات رسانی می کنند و بسیاری از شعبه های کوچک آن سه روز در هفته باز هستند.

 بانک اینتسا که 122 شعبه کوچک خود را در نزدیکی شعب بزرگ تعطیل کرده است، اعلام کرد از روز سه شنبه مشتریان باید برای دسترسی به یکی از این شعب وقت قبلی بگیرند.

کارکنان صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی دور کار شدند
هشدار بانک جهانی در مورد خطر لغو پروازها به خاطر کرونا بر اقتصاد جهان

بانک یونی کردیت که حدود 4000 شعبه در ایتالیا دارد، هفته گذشته اعلام کرد تعداد محدودی از شعبه‌های خود را در هر منطقه باز نگه می دارد.

سایر بانک های ایتالیا هم هم همین روند را در پیش گرفته اند. بانک مونته دیباچی فقط صبح ها فعال است.

فدراسیون بانکداری فرانسه اعلام کرد علی رغم این شرایط عملیاتی پیچیده، تمام کارمندان شبکه های بانکی آن کاملاً فعال خواهند بود تا به مشتریانشان برای عبور از این بحران کمک کنند.« شبکه های بانکداری باز و شعبه ها آماده هستند».

انتهای پیام/64

 

نظرات
  • 0 نظر