کارشناس آب‌های سطحی شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: در سال آبی 99- 98، گیلان با 1256 میلی‌متر بارندگی پربارش‌ترین و یزد با 110 میلی‌متر بارندگی، کم‌بارش‌ترین استان‌های کشور بودند.
تولید نفت لیبی تا 295 هزار بشکه در روز پس از اعلام آتش بس در جنگ داخلی این کشور و باز شدن تاسیسات انرژی آن افزایش یافته است.
گزارش های رسمی از این حکایت دارد که قیمت کره از ابتدای سال تا نرخ مصوب 8000 تومانی اخیر، رشد بیش از 3400 تومانی داشته و این کالا در شهریورماه تا 12 درصد افزایش قیمت داشته است.
از روز گذشته اعلام شد که محدودیت‌های جدید برای کنترل شیوع ویروس کرونا در تهران به مدت یک هفته اعمال خواهد شد، اما بسیاری از محدودیت‌هایی که روز گذشته منتشر شد از اول تیرماه اعلام شده بود، اما به نظر می‌رسد عزم جدی برای اجرای آن‌ها وجود ندارد، چراکه مشاهدات میدانی نشان می‌دهد که این مصوبات در موارد زیادی رعایت نمی‌شود و شاید اجرای آن‌ها نیازمند ضمانت اجرایی قوی‌تری باشد.
رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت که در شش ماهه نخست امسال 111 هزار و 337 فقره گزارش و شکایت مردمی درخصوص کالا و خدمات از طریق ستاد خبری مستقر در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ها دریافت شده که بیشترین شکایت‌های دریافتی در بخش کالا مربوط به انواع نان، میوه و سبزی و در بخش خدمات مربوط به نرخ تعمیر خودروهای سبک و کافی نت وبر اساس نوع تخلف مربوط به گرانفروشی و عدم درج قیمت است.
نتایج اولیه نظرسنجی از بیمه بیکاری که توسط موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی منتشر شد، نشان می دهد بیش از 60درصد بیکاران «سرپرست‌خانوار»هستند و 58.4 درصد متقاضیان بیمه بیکاری مستأجر هستند.
قیمت سکه تحت تاثیر کاهش قیمت دلار ، در بازار آزاد تهران با 200 هزار تومان کاهش نسبت به معاملات پیش از ظهر، به ١٣ میلیون و 600 هزار تومان رسید.
معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در امور فنی و مهندسی از اجرای 2 هزار و 345 مورد خدمات تخصصی فنی و ویژه حفاری در نیمه نخست امسال در مناطق خشکی و دریایی خبر داد.
وزیر کار گفت: موضوع بخشودگی جرایم تامین اجتماعی بخش خصوصی را از طریق معاون اقتصادی رئیس‌جمهور، در جلسات سران سه‌قوا برای دستیابی به یک مصوبه اجرایی مورد پیگیری قرار خواهم داد.