عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت:

قیمت خودروهای دست دوم خارجی حدود 3 هزار دلار

  • 1398/02/22 10:44:23
  • 0 نظر
  • 11
  • منبع : بورس نیوز
  • کد خبر : 21899

به گزارش فبنا، ، محمدرضا منصوری درباره آثار واردات خودروی دست دوم خارجی بر قیمت خودروی داخلی، اظهار کرد: در مناطق آزاد سقف خودروهای خارجی –که در حد صفر هستند- را با هوابُرش جدا کرده و خودرو را اسقاط می‌کنند در حالی که این خودروها کمتر از 50 هزار کیلومتر کار کرده‌اند و تنها 8 سال از عمرشان گذشته است.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در خانه ملت افزود: بهتر است برای ساماندهی بازار خودرو و جلوگیری از افزایش قیمت‌ آن ابتدا خودروهای موجود در مناطق آزاد مانند جزیره قشم، کیش و بندر انزلی را با پرداخت گمرکی وارد کرد سپس کارهای لازم برای واردات خودرو دست دوم خارجی باکیفیت انجام گیرد.

وی ادامه داد: قیمت خودروهای دست دوم خارجی حدود سه هزار دلار بوده و این در حالی است که ارزان‌ترین خودروی تولیدی در کشور حدود 50 میلیون تومان است. در نتیجه مردم از خودروهای وارداتی استقبال کرده و واردات این خودروها تا حدودی می‌تواند حجم تقاضای بازار را پوشش دهد.

این نماینده مردم در مجلس دهم بیان کرد: در شرایط فعلی تقاضا و عرضه در بازار خودرو متوازن نیست. می‌توان با واردات خودروی دست دوم عرضه را متعادل کرد با تحقق این امر قیمت‌ها روند کاهشی پیدا کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خاطرنشان کرد: در صورتی که از خودروهای دست دوم خارجی تعرفه 100 درصدی دریافت شود این تعرفه حدود 3 هزار دلار می‌شود. قیمت خودروهای خارجی دست دوم با احتساب تعرفه 100 درصدی حدود 6 هزار دلار- 90 میلیون تومان- می‌شود.

منصوری تاکید کرد: واردات خودروهای دست دوم به عزم جدی نیاز دارد. این در حالی است که دست‌های پشت پرده از تحقق این امر جلوگیری می‌کنند زیرا سود آنها در ملتهب بودن بازار خودرو است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن و مجلس شورای اسلامی گفت: از آنجا که خودروهای خارجی دست دوم کیفیت خوبی دارند، می‌توانند تا حدودی به کاهش آلودگی زیست‌محیطی نیز کمک کنند.


نظرات
  • 0 نظر