با رئیس جدید بانک مرکزی اروپا آشنا شوید

  • 1398/04/15 14:23:32
  • 0 نظر
  • 20
  • منبع : ایسنا
  • کد خبر : 34837

به گزارش فبنا، به نقل از فاکس بیزینس، کریستین لاگارد در شرایطی جایگزین ماریو دراگی خواهد شد که منطقه یورو با چالش‌های داخلی و خارجی بسیاری مختلفی روبرو است. لاگارد 63 ساله که پیش تر رئیس صندوق بین‌المللی پول بود دومین فرانسوی پس از ژان کلود تریشت خواهد بود که بر این کرسی تکیه خواهد زد.

لاگارد از منتقدان سرسخت رویکرد دولت ترامپ در حوزه تجارت است. وی از چین و آمریکا خواسته است تا اختلافات تجاری خود را حل و فصل کنند چرا که این مساله تهدیدی برای اقتصاد جهان است.

در ادامه با حقایقی جالب از وی آشنا می‌شوید:

1- لاگارد چهارمین رئیس بانک مرکزی اروپا و نخستین زنی خواهد بود که در این سمت مشغول به فعالیت خواهد شد. وی که در سال 2011 به ریاست صندوق بین‌المللی پول منصوب شد اولین زنی بود که به این سمت منصوب شد. دوره ریاست وی تا سال 2021 بود اما وی به دلیل ریاست بر بانک مرکزی اروپا از سمت خود کنار رفت.

2- وی سال‌ها در دولت فرانسه دارای مناصب کلیدی بوده است. لاگارد در سال 2005 وزیر تجارت بود و سپس وزیر امور کشاورزی و شیلات فرانسه شد. لاگارد پیش از ورود به صندوق بین‌المللی پول برای چهار سال وزیر امور اقتصادی و مالی فرانسه بود.

3- لاگارد در سال 2016 متهم به ارتکاب جرایم مالی در زمان وزارت خود شد. وی در جریان رسیدگی مقصر شناخته شد اما توسط دادگاه محکوم نشد.

4- لاگارد در رتبه بندی 2018 مجله فوربس به عنوان سومین زن قدرتمند جهان پس از آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان و ترزا می، نخست وزیر انگلیس معرفی شد. او هم چنین بیست و دومین شخص قدرتمند جهان معرفی شده است. در این رتبه بندی او بالاتر از تیمی کوک، رئیس اپل ایستاد.

نظرات
  • 0 نظر