بازار سرمایه درحالی روزهای نوسانی را پشت سر می گذارد که عواملی که باید برای رشد بازار وجود داشته باشد، مهیاست. بر این اساس یک کارشناس بازار سرمایه بر این باور است که عوامل بیرونی که عمدتا سیاسی هستند، باعث ترس بازار و حرکت نوسانی آن شده است.
شاخص بورس تهران در ابتدای معاملات امروز سه‌شنبه نهم دی ماه 1399، با افت 11 هزار و 970 واحدی به یک میلیون و 425 هزار و 241 واحد رسید.
مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت گفت: صادرات رب گوجه‌فرنگی در بسته‌بندی و حجم‌های مختلف با رعایت ضوابط مقررات صادرات و واردات تا پایان دی امسال بلامانع است.
اصلاح ساختاری حلقه مفقوده بودجه کشور است که هر ساله نه تنها اقدام جدی در این زمینه صورت نمی‌گیرد بلکه همواره با همان انتقادات و ایرادات وارد شده از سوی کارشناسان به تصویب می‌رسد که ثمره‌ای جز کسری و تورم بالا نخواهد داشت. در این راستا یک کارشناس اقتصادی ضمن بررسی موانع پیش روی اصلاحات ساختاری در بودجه ریزی کشور، پیشنهاداتی برای تحقق اصلاحات ساختاری در آن را مطرح کرده است.
نمایندگان مجلس از توضیحات وزیر اقتصاد در مورد واگذاری شرکت نیشکر هفت تپه قانع نشدند.
252 فقره پروانه کسب در پاییز 99 از طرف اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی صادر شده که از این میان 219 پروانه برای آقایان و 33 پروانه برای خانم‌ها بوده و در مقایسه با گزارش کلی این اتحادیه، میزان کسب پروانه توسط خانم‌ها در فصل پاییز با افزایش 3 درصدی همراه بوده است.
موسسه سرمایه‌گذاری آی اچ اس مارکت اعلام کرد تقاضای سالانه نفت در سال آینده میلادی به سطح قبل از بحران کرونا باز نمی‌گردد.
سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای از افزایش 1.9 درصدی تردد وسایل نقلیه در جاده های کشور طی 24 ساعت گذشته خبر داد.